Чудова традиція осені – проведення обласної історико-краєзнавчої конференції учнівської молоді.

Організаторами події виступають Інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського, ОКПНЗ «Чернігівська Мала Академія наук учнівської молоді», ПНЗ «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді», Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.
21 жовтня 2021 р. відбулась вже восьма за рахунком така конференція. Цього разу вона присвячувалась 30-тій річниці незалежності України. Захід відбувся он-лайн (платформа ZOOM). У ньому взяли участь більше 30 юних дослідників області, переважна частина яких є здобувачами освіти гуртків ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді».
Учасників конференції вітали: Олександр Коваленко – директор навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Світлана Ушак – заступниця директора ПНЗ «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді», Ольга Степаненко – методистка ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді», Анна Котова – студентка магістратури Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.
Пленарне засідання конференції відкрив Олександр Коваленко доповіддю «Розвиток історичного краєзнавства на Чернігівщині за доби незалежності України».
Після пленарного засідання учасники конференції продовжили свою роботу в секціях: «Історія Чернігівщини у давнину» (керівниця секції – Шара Л.М., доц., к.і.н.), «Новітня історія Чернігівщини» (керівниця секції – Стрілюк О.Б., доц., к.і.н.), «Церква, культура і мистецтво на Чернігівщині» (керівниця секції – Юда Л.А., доц., к.п.н.). Юні дослідники зі Сновська, Семенівки, Седнева, Десни, Прилук, Сосниці, Ріпок, Козельця, Борзни, Талалаївки, Лосинівки, Мени, Любеча, Ніжина, Чернігова презентували свої розвідки, майстерно володіючи функціями он-лайн платформи; отримали кваліфіковані консультації науковців закладу вищої освіти; мали змогу подискутувати з однолітками, обмінятись корисною та важливою інформацією.
Усі учасники отримали сертифікати.
Сподіваємось, що захід укріпив бажання юних істориків і надалі продовжувати займатися пошуково-дослідницькою діяльністю, а окремі розвідки, представлені на конференції, стали певною апробацією перед II (обласним) етапом Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України.
Дякуємо всім учасникам заходу за плідну наукову роботу, активну участь у конференції та чудову атмосферу під час роботи секцій. Бажаємо успіхів юним дослідникам та їх науковим керівникам! Принагідно, запрошуємо до участі в травневій конференції молодих учених і студентів Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського.
До нових зустрічей!