Проєкт «Історична гра-квест «300 фейкоборців»

 

У 2019 році викладачі Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського долучились до участі в проєкті «Вивчай і розрізняй: інфо-медійна грамотність», що виконується Радою міжнародних досліджень та обмінів (IREX) за підтримки Посольств США та Великої Британії, у партнерстві з Міністерством освіти та науки України та Академією Української преси. Було цікаве та корисне навчання: симпозіум, тренінги, участь у Зимовій Школі і, зрештою, підписання спільно з ГО «Інститут громадянської освіти та праці» (керівник Копиш В.А.) Меморандуму про співпрацю з IREX щодо реалізації проєкту: «Історична гра-квест «300 фейкоборців». До команди проєкту увійшли викладачі Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського: координатор проєкту, к.і.н., доц. Стрілюк О.Б., к.і.н., проф. Острянко А.М., к.і.н., доц. Гринь О.В., к.і.н., доц. Коваленко О.О., к.і.н., доц. Павленко Л.А. 

 

                         

Проєкт було відкрито конференцією-презентацією гри-квесту «300 фейкоборців», під час якої обговорили значення медіаграмотності у сучасному світі та її актуальність для професійних істориків. Онлайн формат не став на заваді об’єднанню тих, хто зацікавлений у поширенні ідей медіаграмотності та критичного мислення. На заході зібрались викладачі, вчителі, представники КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників Чернігівської міської ради», методисти МАН, учні, студенти. Широкою була й географія зустрічі. 

           

Відбулося чотири воркшопи, до яких долучилися студенти Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського: «Медіаграмотність сьогодні», «Вибудовуємо захист: стратегія і тактика інформаційного протистояння», «Інтернет і соцмережі» та «Онлайн інструменти в роботі історика». 

Підсумком стало проведення онлайн історичної гри-квесту «300 фейкоборців» для студентів Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського. Відважні фейкоборці вирушили у захопливу інтелектуальну мандрівку Долиною Туманів крізь Каньйон Кривих Дзеркал через Хиткий Місток до Сріблястого озера Соцмереж і відшукали Чарівний Ліхтар інфомедійного світла, який розсіяв темряву історичної неправди заради медіасправедливості і врятував наш медіапростір! Невдовзі під час історичної гри-квесту «300 фейкоборців»-2 їх шлях повторили школярі міста Чернігова.

Результатом проєкту є настільна історична гра-квест «300 фейкоборців», яку передано до шкіл міста Чернігова та Чернігівської області. Її матеріали розміщено на даній платформі у вільному доступі. Окремі етапи гри-квесту пропонуємо пройти онлайн. 

Буклет 

Етапи гри-квесту

Інструкція до гри

Картки настільної гри-квесту

 

Пропонуємо Вам пройти окремі етапи квесту разом із відважними фейкоборцями та допомогти їм здобути Чарівний Ліхтар Медіаграмотності (при успішному проходженні етапу з’являтиметься посилання на наступний етап)* !

 

*Клікайте на зображення Фейкоборця 🙂