XІ ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСНА ІСТОРИКО-КРАЄЗНАВЧА КОНФЕРЕНЦІЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ

13 листопада 2024 року відбулася XІ Чернігівська обласна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді, присвячена 1000-літтю Чернігівського князівства, що об’єднала науковців, педагогів та учнівську молодь Чернігівської області, які займаються дослідженнями в галузі історії Чернігово-Сіверського краю.
Захід проходив у трьох наукових секціях: «Історія Чернігівщини від найдавніших часів до кінця ХІХ ст.», «Новітня історія Чернігівщини» та «Краєзнавство та етнографія на Чернігівщині».
Значна частина доповідачів, присвятили свої виступи темі воєн – від Першої світової до сучасної російсько-української війни. Учасники розглянули різні аспекти воєнних конфліктів, зокрема проблеми військовополонених, долю польських вигнанців, а також провели порівняльний аналіз між Голокостом часів Другої світової війни та геноцидом українського народу внаслідок російсько-української війни.
Окремий блок виступів був присвячений видатним постатям, які сприяли розвитку національного відродження, православ’я, культури та суспільного життя Чернігівщини: письменнику і політичному діячу Олександру Кониському, благодійнику Кирилу Тарловському, краєзнавцю Леоніду Могучову, реформаторці українського театру Марії Заньковецькій та меценатці Наталіі Розумовській.
У секції «Краєзнавство та етнографія на Чернігівщині» спікери обговорили значення оберегів у побуті та релігійних практиках, їх символіку та історичне коріння. Порушувалися питання про стародавні ритуали, свята та звичаї, які зберігають самобутність і духовні цінності Чернігівщини. Також прозвучали цікаві місцеві легенди та перекази, що відображають світогляд і вірування мешканців регіону.
Виступаючі наголосили на важливості розуміння минулого як основи для побудови майбутнього.
Колектив Чернігівської МАН учнівської молоді висловлює щиру подяку науковцям Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського за багаторічну плідну співпрацю, відданість справі, а також за теплоту і відкритість, з якими вони підтримують юних дослідників на їх перших кроках у науковому житті.
Окремо хочемо подякувати науковим керівникам за їх неоціненну підтримку та наставництво, що надихають молодь на розвиток і глибше розуміння історії рідного краю. Висловлюємо велику вдячність учасникам за їх прагнення до саморозвитку та зацікавленість у збереженні і дослідженні історичної спадщини.
Бажаємо усім організаторам заходу та його учасникам нових краєзнавчих знахідок, невичерпної енергії у дослідженнях і значних успіхів у науковій діяльності на благо рідного краю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *