Міграційний кейс «Україна 2022»: глобальні, національні та локальні виклики / Ukrainian 2022 Migration case: Global, National and Local Challenges

14 червня 2024 року в рамках проєкту «Європа та європейці у світлі змагань інтелектуальних традицій» (Національний університет “Чернігівський колегіум” імені Т.Г. Шевченка)
відбувся круглий стіл «Міграційний кейс «Україна 2022»: глобальні, національні та локальні виклики». Захід зібрав понад 40 експертів, дослідників, науковців та студентів. Предметом обговорення стала надзвичайно важлива для майбутнього України тема вимушених міграцій.
Широкомасштабна війна Росії проти України призвела до найбільшої з часів Другої світової війни міграційної кризи в Європі. Понад 8 млн біженців (станом на лютий 2023 р.) опинились у європейських країнах, шукаючи захисту і тимчасового притулку. Як і коли можливо повернути цих людей додому, які умови їх перебування в країнах ЄС, які особливості міграційного кейсу 2022, – ці та інші питання висвітлювала у свої доповіді керівник Центру Європейських Студій НУЧК, стипендіат програми Жана Моне Європейського університету Флоренції Кеда Марина Костянтинівна.

До обговорення активно долучились представники громадського сектору ЄС та Чернігівщини, які працюють з вимушеними переселенцями.
На сайті проєкту доступна презентація з основними тезами доповіді.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *