7 грудня 2023 р. у Седнівському ліцеї Седнівської селищної ради  відбувся Круглий стіл «Седнівська територіальна громада: повсякденне життя під час російської агресії 2022–2023 рр. за матеріалами усної історії».Співорганізаторами цього заходу виступили Навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України, Седнівська селищна громада, Седнівський ліцей Седнівської селищної ради.До участі у заході долучилися директор Сергій Свириденко та викладачі Тупичівського ліцею, Голова Чернігівського районного осередку Національної спілки краєзнавців, науковий співробітник філії «Садиба родини Лизогубів» Чернігівського історичний музею імені В.В. Тарновського Андрій Курданов, в.о. головуючої Седнівської селищної ради Тетяна Мориляк та інші.

Під час роботи Круглого столу викладачі та студенти інституту оприлюднили 7 наукових доповідей, у яких було схарактеризоване становище в населених пунктах Седнівської територіальної громади в умовах повномасштабного вторгнення росії. Студентка магістратури 1 року навчання Навчально-наукового інституту історії соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського Наталія Туз виступила з доповіддю «Діяльність Тупичівського ліцею в умовах воєнного стану». Коментар (доповнення) до виступу Наталії надав ексдиректор Тупичівського ліцею Костянтин Зубов, який був керманичем закладу до кінця літа 2023 р., а зараз служить у ЗСУ. Крім того, старший викладач кафедри історії України, археології та краєзнавства Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О.М. Лазаревського Сергій Токарєв узагальнив зібраний за два роки під час етнографічної практики матеріал доповіддю «Населені пункти Чернігівщини в умовах російської військової агресії 2022 – 2023  роках: порівняльна характеристика». Важливо зазначити, що на протязі вього заходу відбувалося жваве обговорення виступів усіх учасників Круглого столу.